ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Οδοντιατρικής ΑΠΘ
Γίνετε μέλη στο dapndfk4dents και αυξήστε τα δικαιώματα ανάγνωσης και download θεμάτων.

Τα μέλη μπορούν να εισάγουν στα posts τους φωτογραφίες , video και ψηφοφορίες.

Επίσης μπορείς να επιλέξεις να δέχεσαι στο mail σου όλα τα νέα που αφορούν στο έτος σου!!!

Αυξάνοντας τα posts σου αποκτάς δικαίωμα διόρθωσης του κειμένου που εισάγεις!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Οδοντιατρικής ΑΠΘ
Γίνετε μέλη στο dapndfk4dents και αυξήστε τα δικαιώματα ανάγνωσης και download θεμάτων.

Τα μέλη μπορούν να εισάγουν στα posts τους φωτογραφίες , video και ψηφοφορίες.

Επίσης μπορείς να επιλέξεις να δέχεσαι στο mail σου όλα τα νέα που αφορούν στο έτος σου!!!

Αυξάνοντας τα posts σου αποκτάς δικαίωμα διόρθωσης του κειμένου που εισάγεις!
ΔΑΠ-ΝΔΦΚ Οδοντιατρικής ΑΠΘ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

+4
dimitris_new
TKOSTAS
jimmy_freestyler
x.mpachos
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Πεμ Μαρ 19, 2009 8:23 pm

Η πρώτη Γενική Συνέλευση Φοιτητών για το 2009 είναι πλέον γεγονός..

Την Δευτέρα 23/3 στις 12 στο Μπλε αμφιθέατρο της Σχολής καλούνται οι φοιτητές της Οδοντιατρικής να συμμετάσχουν σε Γενική Συνέλευση..

Δικαίωμα ψήφου έχουν όλοι οι φοιτητές της Οδοντιατρικής,εκτός απο την κατηγορία των σωμάτων ασφαλείας..

Η Συνέλευση θα ασχοληθεί με θέματα σχολής..

Κατά τη διάρκεια της Συνέλευσης δεν παίρνονται απουσίες σε Οδοντιατρική και Ιατρική Σχολή..

x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Πεμ Μαρ 19, 2009 8:34 pm

Να τονιστεί απλά επειδή σίγουρα θα υπάρχει παραπληροφόρηση(σε μια εποχή όπου η πληροφορία διαδίδεται τόσο γρήγορα και η εγκυρότητά της είναι σαφώς θέμα προς συζήτηση)ότι η Συνέλευση ΔΕΝ πραγματοποιείται ύστερα από συλλογή υπογραφών της λεγόμενης "πρωτοβουλίας φοιτητών",αλλά είναι στο γενικότερο πλαίσιο νομιμότητας και τήρησης του καταστατικού του Συλλόγου που για να διατηρηθεί η δημοκρατικότητά του υπαγορεύει την πραγματοποιήση τουλάχιστον 2 Γενικών Συνελεύσεων στο ακαδημαικό έτος.
Ωστόσο,είναι σαφές ότι μέσα στη Συνέλευση θα μπορεί και να τεθεί και να συζητηθεί οποιοδήποτε θέμα αφορά τη Σχολή....

x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από jimmy_freestyler Παρ Μαρ 20, 2009 8:46 am

Για να είμαστε ακριβείς, το κεντρικό θέμα της συνέλευσης την Δευτέρα είναι ζητήματα Σχολής.
jimmy_freestyler
jimmy_freestyler
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 34
Location : Θεσσαλονίκη
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 16/01/2008

https://dapndfk4dents.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Κυρ Μαρ 22, 2009 7:41 pm

Για να πω την αλήθεια δεν ήξερα αν έπρεπε να απαντήσω στο dentnews και
τον Ιωακειμίδη,γιατί πιθανόν αυτό να πυροδοτούσε σειρά απαντήσεων και
ανταπαντήσεων και να χάναμε την ουσία(άλλωστε ότι έχει να πει κανείς
καλύτερα να το λέει στις Γενικές Συνελεύσεις),αλλά και η ιδέα της
σιωπής ποτέ δεν με εξέφραζε.
Συγχαρητήρια στο dentnews που αποδεικνύει καθημερινά την αντικειμενικότητά του.Είναι πραγματικά ...αμερόληπτο!!!!
1.Απομονώνετε μέρος του κειμένου μου και το διαστρεβλώνετε.Δεν
αποφασίστηκε Γενική Συνέλευση,απλά γιατί έτσι ορίζει το
καταστατικό,αλλά γιατί έτσι αποφάσισε το Δ.Σ. Δεν σημαίνει αυτό ότι αν
δεν το έλεγε το καταστατικό,δεν θα κάναμε συνέλευση ποτέ,όπως
βιαστήκατε να ερμηνεύσετε.Άλλωστε,υπάρχουν και άλλοι φορείς διοίκησης της Σχολής(δες επιτροπές,τομείς,κ.α.) που δεν βλέπω να πολυπατάει η ΕΑΚΟ...
Μάλλον,σε αυτούς δεν έχουν λόγο να πάνε,γιατί δεν υπάρχουν φοιτητές να τους δούνε...

Επίσης,το ότι ορίζει κάτι τέτοιο το καταστατικό δεν σημαίνει τίποτα
παραπάνω από αυτό ακριβώς που λέω ότι δηλαδή δεν μπορούν να γίνουν
λιγότερες από 2 συνελεύσεις το ακαδημαικό έτος.Ορίζει το μίνιμουμ,όχι
το πόσες θα γίνουν ή το μάξιμουμ.Έχουν υπάρξει και χρονιές που έγιναν
και 5 και 6 συνελεύσεις.
2.Το κείμενο που απομονώσατε(έτσι ακριβώς όπως το γράφω) αναφέρθηκε
σαν επιχείρημα από στέλεχος της ΕΑΚΟ στο Δ.Σ. που αποφάσισε την Γενική
Συνέλευση!!!
Τότε γιατί δεν αντιδράσατε??Γιατί δεν εξεγερθήκατε και
τώρα ξεσπαθώσατε?Γιατί δεν του είπατε ότι η ΕΑΚΟ δεν είναι σύμφωνη με
τέτοιες τακτικές?
3.Το πως βλέπει η ΔΑΠ την Γενική Συνέλευση της Δευτέρας,αλλά και κάθε Γενική Συνέλευση,το έχει αποδείξει πολλές φορές
-με το να συμμετέχει σε όλες τις Συνελεύσεις με την πλειοψηφία των στελεχών της,
-με το να κατεβάζει πλαίσια που υπερψηφίζονται από την πλειοψηφία των φοιτητών,
-με τις προτάσεις της που γίνονται πράξη και αλλάζουν τη σχολή.

ΔΕΝ χρειάζεται η ΔΑΠ διαπιστευτήρια από την ΕΑΚΟ για κάτι τέτοιο...
Άλλωστε,δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι τα πλαίσια της ΔΑΠ υπερψηφίζονται εδώ και 3 χρόνια στη σχολή.
4.Το πως βλέπει από την άλλη η ΕΑΚΟ τις Γενικές Συνελεύσεις και πάλι είναι γνωστό.Δεν χρειάζεται να αιτιολογήσω και πολύ για αυτό.Καπότες,ραβδώσεις,στελέχη
που προτείνουν κατάληψη της σχολής με αντηλιακά στη τσάντα και δηλώσεις
στα ταμπλό μετά το τέλος της Συνέλευσης για παρελλειπόμενα.
5.Όσο για την λεγόμενη "πρωτοβουλία" δεν την φοβάμαι!Σέβομαι την κάθε άποψη.Το έχω αποδείξει σε αντίθεση με εσένα(το dentnews έχει σαφή πολιτική απόχρωση και δεν διστάζει να την δείξει από το πιο μικρό γεγονός όπως μια συνέλευση στην Οδοντιατρική σχολή ως το πιο μεγάλο),αλλά δεν δέχομαι και να παραπληροφορείται τα μικρότερα έτη...
6.Η ΕΑΚΟ γιατί ξυπνάει φέτος άραγε?Μήπως είναι στο γενικότερο
ξύπνημα κάθε 2 χρόνια.......?Μετά τις προεδρικές θα ξανακάνει
κοιλιά,ε?Μπόρα είναι λοιπόν,θα περάσει....
Τέλος,μια ερώτηση προς τους ελεύθερα σκεπτόμενους φοιτητές..Ιωακειμίδη
πήρες πτυχίο.Τι σε κάνει να ασχολείσαι ακόμα με τη Σχολή?Δεν θέλεις πια
να ανέβεις level,δεν θες να κάνεις τον κόσμο καλύτερο?Ιωακειμίδη,πήρες
πτυχίο,get a life!!!





x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από TKOSTAS Τρι Μαρ 24, 2009 11:39 am

Η Γενική συνέλευση δεν πραγματοποιήθηκε λόγω έλλειψης απαρτίας..

Ορίστηκε, εξ' αναβολής, για την ερχόμενη Τρίτη, 31 Μαρτίου, και ώρα 12.00 στο μπλε αμφιθέατρο.

Η παρουσία όλων κρίνεται απαραίτητη.

Θα συζητηθούν θέματα που αφορούν τη Σχολή μας.

TKOSTAS
Moderator
Moderator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 378
Ηλικία : 37
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΝΑΟΥΣΑ
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 07/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από dimitris_new Τρι Μαρ 31, 2009 6:56 pm

Για γερά στομάχια ήταν σήμερα.

Πολύ βαβούρα η ΕΑΚΟ για το τίποτα.

Αντί να μιλάμε για το τί θα γίνει με τα περιστατικά και τα μαθήματα ακούγαμε τον ΕΑ-ΚΟ-ΥΓΙΑ να μαλώνει και να αρπάζεται με τις ερωτήσεις που ήταν για άλλον.

Ο μικρός της Πρωτοβουλίας τα είπε ωραία.
Η ψηφοφορίες κουραστικές. Γιατί παρουσίαζε η κάθε παράταξη ότι ήθελε?

Η ΠΑΣΠ γιατί ψήφισε ΔΑΠ?
dimitris_new
dimitris_new
1rank
1rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 35
Location : μήτσιγκαν
Έτος σπουδών : Γ' έτος
Registration date : 31/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από mrpantelos86 Τετ Απρ 01, 2009 1:09 am

ο μικρος της πρωτοβουλιας τα ειπε οντως ωραια....οπως λες

αλλα οι φοιτητες στο μαντρι .....ε?
και αντε...ΜΠΛΕ και ΠΡΑΣΙΝΟΙ φοιτητες στο ιδιο μαντρι...? ΓΙΑΤΙ?

αν σημερα η ΔΑΠ ελεγε 3+1=200 και α και ου και δαπ-νδφκ παλι θα κερδιζε...ΚΑΙ ΘΑ ΨΗΦΙΖΕ ΚΑΙ Η ΠΑΣΠ (για ονομα δλδ)

τεραστια η γυμνια των επιχειρηματων της...απλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ...κι ομως..

(το μονο που ακουσαμε ηταν τα κακα παιδια της ΕΑΚΟ, τα καλα παιδια της πρωτοβουλιας-να γλειψουμε και λιγο-, η καταπληκτικη ΔΑΠ, η καταπληκτικη ΠΑΣΠ)

χειρογραφο το αντιψηφισμα
(που ελεγε 1)ναι στις εγγραφες απο τις παραταξεις,
2)οι χωροι ανηκουν στα κομματα..ελατε- ζητηστε-βλεπουμε,
3)ναι στην καταστατικη αλλα ΧΩΡΙΣ να λεμε το ποτε)
που φτιαχτηκε την ωρα της συνελευσης...που ειναι ο σεβασμος σε ολα τα μελη της ΔΑΠ που συμμετεχουν και στις περιφημες δημοκρατικες αποφασεις σας? οτι θελει κανει ο ενας?

δεν πειραζει, αφου οι φωστηρες δεν καταφεραν τοσο καιρο να βρουν ενα αντεπιχειρημα...μαλλον δε θα βρουν ποτε..αλλα η φαση δε σταματαει εδω

mrpantelos86
0rank
0rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 38
Location : salonica
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Έτσι για την ιστορία...

Δημοσίευση από x.mpachos Πεμ Απρ 02, 2009 5:27 pm

Έτσι για την ιστορία...

ΔΑΠ-ΝΔΦΚ 62, 47,7%

ΠΑΣΠ 20, 15,4%

ΕΑΚΟ 35, 26,9%

ΠΚΣ 4, 3%

ΛΕΥΚΑ 9, 6,9%

Ψήφισαν 130

Σύνολο παρευρισκομένων 136

Οι φοιτητές έκριναν και αποφάσισαν!



x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από dimitris_new Σαβ Απρ 04, 2009 8:41 am

πρώτον..: Λάμπη γιατί δε γράφεις την ΕΑΚΟ 2η?

δεύτερον..: γιατί δε γράφεις για τα ψηφίσματα? το περίφημο
ΠΑΣΠ-ΔΑΠ Vs Πρωτοβουλία-ΕΑΚΟ?

τρίτον..: Παντελή ποιά είναι η φάση που δε σταματάει?
dimitris_new
dimitris_new
1rank
1rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 35
Location : μήτσιγκαν
Έτος σπουδών : Γ' έτος
Registration date : 31/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από mrpantelos86 Κυρ Απρ 05, 2009 11:22 am

πρωτον και δευτερον...μη πολυπεριμενεις απαντηση απο το λαμπη...εχει πεσει κεντρικη γραμμη...δεν απανταμε πουθενα και δε μπαινουμε σε κανενα διαλογο για τα γεγονοτα της συνελευσης...ΔΕ μας συμφερει

τριτον..επειδη ρωτας εμενα.....μην κανεις σαν τον αλλον απο την ΠΑΣΠ που και καλα δεν ηξερε τις προτασεις της πρωτοβουλιας γιατι ελεγε δεν της ειχε ακουσει πουθενα....(βεβαια μετα ηξερε να αναλυσει τις διαφορες των παλιων με των νεων προτασεων)

πειτε και μια φορα την αληθεια...ΟΧΙ μονο προπαγανδα...η πρωτοβουλια ειναι η φαση και οι συναντησεις της

mrpantelos86
0rank
0rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 38
Location : salonica
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Σαβ Απρ 11, 2009 2:32 pm

1.Βάζω τις παρατάξεις στη σειρά που είχαν στις τελευταίες εκλογές.Έτσι,αναγράφονται όταν παρουσιάζονται τα αποτελέσματα(π.χ. δες τα gallop για τις εκλογές και τις ευρωεκλογές.Η ΝΔ αναγράφεται πρώτη αν και το ΠΑΣΟΚ είναι μπροστά σε ποσοστά).Αν δεν σου αρέσει έτσι,εγώ δεν έχω πρόβλημα,
ΔΑΠ-ΝΔΦΚ 62, 47,7%

ΕΑΚΟ 35, 26,9%

ΠΑΣΠ 20, 15,4%

ΠΚΣ 4, 3%

ΛΕΥΚΑ 9, 6,9%

Ψήφισαν 130

Σύνολο παρευρισκομένων 136

2.Δεν έγραψα για τα ψηφίσματα γιατί δεν θυμόμουν τα ακριβή ποσοστά και δεν ήθελα να εκτεθώ.Υπήρχαν 3 ψηφίσματα.Στο πρώτο βγήκε ισοπαλία μεταξύ ΔΑΠ και Πρωτοβουλίας και ακολούθησε δεύτερος γύρος,όπου υπερψηφίστηκε το ψήφισμα της ΔΑΠ.Στο δεύτερο ψήφισμα πέρασε το ψήφισμα της ΔΑΠ.Στο τρίτο ψήφισμα η ΠΑΣΠ ήθελε να κατεβάσει και αυτή ψήφισμα που όμως δεν είχε διαφορές από αυτό της ΔΑΠ,οπότε και συντάχθηκε με τη ΔΑΠ.Επείδη δεν ξέρω τι σημαίνει το new στο όνομά σου,αν σημαίνει ότι είσαι πρωτοετής να σου πω ότι κατι τέτοιο έχει ξαναγίνει όταν ήμουν πρώτο έτος στη περίοδο Ιουνίου.Δεν είναι τόσο πρωτοφανές όσο παρουσιάζεται από την ΕΑΚΟ,αν και όχι και πολύ συχνό.Αν είσαι μεγαλύτερος και το new είναι ότι είσαι νέος στο σαιτ, τότε ενδεχομένως να το θυμάσαι.Τέλος,φαντάζομαι ότι σου έγινε σαφές ότι και στα 3 ψηφίσματα και όχι μόνο στο τελευταίο δεν ήταν ΔΑΠ vs Πρωτοβουλία,αλλά ΔΑΠ vs ΕΑΚΟ-Πρωτοβουλία..


Όσο για τον πρωτοετή που μίλησε εκ μέρους της πρωτοβουλίας.δεν θα τον κακολογήσω.Ο λόγος του ήταν καλός για αυτά που είχε να προτείνει.Το ζήτημα όμως δεν είναι αν ήταν καλός ο λόγος του,αλλά αν ήταν καλά αυτά που είχε να προτείνει.Άλλωστε,εγώ δεν του έκανα καμία ερώτηση,παρόλο που ήθελα,για 2 κυρίως λόγους.

x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από ksanthia Σαβ Απρ 11, 2009 4:20 pm

Βασικα δυσκολευομαι να καταλαβω την αναλογια της ΔΑΠ με τη ΝΔ Τι σχεση εχουν τα κομματα της βουλης με τις παραταξεις των πανεπιστημιων Σε παρακαλω αν θες και αν μπορεις απαντησε μου γιατι αναιρεις τις δηλωσεις σας για την αυτονομια της ΔΑΠ .
Σαφες φιλε μου στην συνελευση ηταν οτι η ΔΑΠ και η ΠΑΣΠ παρα τις "ιδεολογικες" τους διαφορες οταν παρατηρουν καποια αλλαγη περα απο τα συμφεροντα τους συσπειρωνονται και καταφερνουν τελικα να συμφωνησουν, αλλα μονο για να μη χασουν τις ψηφους τους Δε νομιζω να παρατηρειτε τετοια συνεργασια και στο ΔΣ . βλεπεις εκει δεν τους παρακολουθουν οι ψηφοφοροι τους .Η πρωτοβουλια δεν ειναι ΕΑΚΟ Οπως ξερεις και εσυ την κινηση αυτη την υποστηριζουν και ατομα που ανηκουν στη ΔΑΠ και στην ΠΑΣΠ αλλα και στην ΕΑΚΟ Ακομα και αν δε θες να το θυμασαι .


Τελος δε νομιζω να φανηκε ο εκπροσωπος της πρωτοβουλιας απροθυμος να απαντηση σε καποια ερωτηση .Το οτι εσυ δεν πηρες το λογο η δεν ειχες το θαρρος να κανεις ερωτηση δεν αποτελει επιχειρημα για να αμφισβητησεις το ολο εγχειρημα ...η μηπως θεωρεις οτι η απαντηση του θα ξεγυμνωσει την ελλειψη επιχειρηματων σου?

ksanthia
0rank
0rank

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : thessalonikh
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 11/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Σαβ Απρ 11, 2009 8:15 pm

Δυσκολεύτηκα να καταλάβω τι εννοείς αρχικά,αλλά κατάλαβα.Όταν λέω στις προηγούμενες εκλογές,εννοώ τις προηγούμενες φοιτητικές εκλογές!!!Όχι τις βουλευτικές,όπως βιάστηκες να ερμηνεύσεις.Η παρένθεσή μου ήταν σαν παράδειγμα για να γίνει πιο κατανοητό αυτό που εννοούσα!!Έτσι,στις προηγούμενες εκλογές στη σχολή ήταν πρώτη η ΔΑΠ,δεύτερη η ΠΑΣΠ και τρίτη η ΕΑΚΟ.Αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει.Οι όποιες αλλαγές μπορούν να γίνουν στις επόμενες εκλογές.
Οπότε,δεν χρειάζεται να απαντήσω στο σχολιό σου για την αυτονομία της ΔΑΠ.(μου θύμισες και τον θρυλικό γραμματέα της ΠΑΣΠ,οπότε σε ευχαριστώ).Άλλωστε,είναι κάτι που έχει ερωτηθεί πολλές φορές και έχει απαντηθεί πολλές φορές.Αντιλαμβάνομαι ότι η επανάλειψη είναι μητερα μαθήσεως,αλλά μπορεί να γίνει και μητέρα ανοιάς επίσης.
Στο επόμενο τώρα ότι η Πρωτοβουλία δεν είναι η ΕΑΚΟ,δεν χρειάζεται να απαντήσω.Ειλικρινά!!Μόνο μια ερώτηση στην πρωτολογία τελικά η ΕΑΚΟ κατέθεσε πλαίσιο?Γιατι νομίζω έδωσε τον χρόνο της στην Πρωτοβουλία....Εσένα αυτό πως σου φαίνεται??Το λέω γιατι μετά η ΕΑΚΟ στα πλαίσια πήρε 35 ψήφους!!!Παραπάνω και από την αιώνια δεύτερη ΠΑΣΠ..Εσύ αυτό πως το κρίνεις??Παράταξη ή σχήμα που δεν έχει καταθέσει τις απόψεις της τελικά να λαμβάνει τη δεύτερη θέση,ε.....Άραγε,οι φοιτητές που την ψήφιζαν ήξεραν τι ψήφιζαν??Και μετά μιλάνε και για τρενάκια??Αν αυτό δεν ήταν τρενάκι τότε τι ήταν??
Το ότι δεν έκανα ερώτηση στον Γιάννη,δεν έχει να κάνει με αυτά που αναφέρεις.Νομίζω ήταν κάτι παραπάνω από σαφής η δημοσιευσή μου και δεν χρειάζεται τώρα να προσθέσω κάτι.Αν καταλαβαίνεις την προηγούμενη δημοσιευσή μου,μπορώ να σου πω τους λόγους.Αν όχι,είναι ανούσιο να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση.

x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από PIL Σαβ Απρ 11, 2009 8:26 pm

Διευκρίνηση:Η πρωτοβουλία πήρε 60 περίπου ψήφους στα ψηφίσματά της και η ΕΑΚΟ 35 στο πλαίσιο της, Λάμπη. Αυτό και μόνο τα λέει όλα. Το τι έκανε η ΕΑΚΟ, εμένα δε με ενδιαφέρει. Το έδειξα κι εκεί πάνω και ακολούθως στην ψηφοφορία. Οι ερωτήσεις σου είναι ευπρόσδεκτες και το ξέρεις. Αν θέλεις να τις κάνεις,βρες με στη σχολή και κάντες μου. Φτάνει αυτός ο διαδικτυακός πόλεμος. Κουράζει τους πάντες και απομακρύνει τον κόσμο. Wink

PIL
1rank
1rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 34
Location : Θεσσαλονίκη
Registration date : 19/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Σαβ Απρ 11, 2009 8:51 pm

Διαδικτυακός πόλεμος???Όχι,δεν θα το έλεγα!!Όπως διευκρινίζεις εσύ,έτσι δίνω και εγώ τις διευκρινήσεις μου!Δεν το θεωρείς λογικό?Δεν κακοχαρακτηρίζω και δεν "πολεμώ" κανέναν!!Μην το βλέπεις έτσι.
Παρεπιπτόντως,δεν είπα σε εσένα να απολογηθείς ή να πείς για την ΕΑΚΟ.Ωστόσο,δεν κρίνω σωστό και το σχολιό σου:Το τι έκανε η ΕΑΚΟ, εμένα δε με ενδιαφέρει.Αφού η Πρωτοβουλία απαρτίζεται,έστω και εν μέρει αν όχι πλειοψηφικά,και έχει φτιαχτεί σαν ιδέα από μέλη που είναι στην ΕΑΚΟ σε ενδιαφέρει άμεσα ή έμμεσα....Είναι τα άτομα με τα οποία συνομιλείς και συνδιαμορφώνεις τις προτάσεις της πρωτοβουλίας.
Το μεγαλείο της δημοκρατίας είναι να μπορείς να εκφράσεις και εσύ και ο καθένας μας τις απόψεις του ελεύθερα και σε ακροατήριο.Μπορούμε να τα πούμε από κοντά,αλλά μπορούμε να τα πούμε και από εδώ!Το ένα δεν αναιρεί το αλλό!Έτσι δεν είναι??Πάντως,να ξέρεις ότι είμαι ανοιχτό άτομο και έτσι θέλω να με βλέπεις.Μιας και εσύ και τα υπόλοιπα μέλη της πρωτοβουλίας θέλετε να γνωστοποιήσετε τις απόψεις σας και να λύσετε και τυχόν απορείες,θα σε περιμένω μετά το πάσχα να μου μιλήσεις.Ελπίζω να μην χρειαστεί να σε ψαξω.
ΥΓ.Κινητό δεν ζητάω.Είμαι στη ΔΑΠ.

x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από PIL Σαβ Απρ 11, 2009 9:11 pm

Αυτό που λέω είναι ότι τα του σχήματος τους παραμένουν δικά τους.Το τι αποφασίζει ο καθένας να στηρίξει είναι δικό του θέμα. Καθένας έχει διαφορετικές πλευρές και δεν είναι απαραίτητο να εμφανίζει πάντοτε την ίδια(μέλος ΕΑΚΟ,μέλος πρωτοβουλίας κλπ.). Στην πρωτοβουλία είναι ελεύθερος να συμμετέχουν όλοι.
Τώρα είναι ήρεμα, αλλά πολλές φορές γίνεται "ξεκατίνιασμα" δυστυχώς.

Θα με βρεις στη σχολή και μπορείς να ρωτήσεις ότι θέλεις μια και δεν το έκανες στη ΓΣ.

Καλό βράδυ

PIL
1rank
1rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 34
Location : Θεσσαλονίκη
Registration date : 19/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από x.mpachos Σαβ Απρ 11, 2009 9:27 pm

Θα ήθελα να σου πω και άλλα όμως πρέπει να βγω.Δυστυχώς,δεν συνηθίζω να μιλάω στο ιντερνετ Σάββατο μετά τη 1 ή 2.Έχουμε και προσωπική ζωή.Καλο βραδυ,θα τα ξαναπουμε

x.mpachos
5rank
5rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 240
Ηλικία : 37
Location : THESSALONIKI
Έτος σπουδών : Δ' έτος
Registration date : 09/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από karnibal Κυρ Απρ 12, 2009 11:50 am

x.mpachos έγραψε:στην πρωτολογία τελικά η ΕΑΚΟ κατέθεσε πλαίσιο?Γιατι νομίζω έδωσε τον χρόνο της στην Πρωτοβουλία....Εσένα αυτό πως σου φαίνεται??Το λέω γιατι μετά η ΕΑΚΟ στα πλαίσια πήρε 35 ψήφους!!!Παραπάνω και από την αιώνια δεύτερη ΠΑΣΠ..Εσύ αυτό πως το κρίνεις??Παράταξη ή σχήμα που δεν έχει καταθέσει τις απόψεις της τελικά να λαμβάνει τη δεύτερη θέση,ε.....

Στην πρωτολογία η ΕΑΚΟ παραχώρησε το χρόνο της στην πρωτοβουλία. Πλαίσιο ΕΑΚΟ μοιράστηκε και στο σώμα και κατατέθηκε στο προεδρίο. Απλά δεν μπήκε στη διαδικασία τελικά να παρουσιαστεί το πλαίσιο στη δευτερολογία.

Δν ξέρω πόσο "αιώνια δεύτερη" είναι η πασπ. Αλλά φέτος, μια φορά βγήκε δεύτερη όντως μαζι με την ΕΑΚΟ και αλλές 2 φορές τρίτη στην ψηφοφορία. Βγήκε επίσης πρώτη σε συνεργασία με τη δαπ στην "αντιπρόταση" τους για καταστατική συνέλευση, έναντι της πρότασης της πρωτοβουλίας.

x.mpachos έγραψε:Άραγε,οι φοιτητές που την ψήφιζαν ήξεραν τι ψήφιζαν??Και μετά μιλάνε και για τρενάκια??Αν αυτό δεν ήταν τρενάκι τότε τι ήταν??.

Άστο ρε Λάμπη... Very Happy

Τα λέμε man!
karnibal
karnibal
2rank
2rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ηλικία : 35
Location : west
Έτος σπουδών : Β' έτος
Registration date : 11/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από ksanthia Κυρ Απρ 12, 2009 12:19 pm

Ειρωνεια διακρινω η ειναι ιδεα μου.....μηπως δεν εχεις να απαντησεις κατι σοβαρα και αρχισες τις εξυπναδες? Ευχαριστουμε που μας κανεις την τιμη και απαντας κιολας.....
Επισης παρατηρω οτι αποφευγεις να σχολιασεις το κοινο αντιψηφισμα ΔΑΠ-ΠΑΣΠ... Να φανταστω οτι δεν εχεις να πεις κατι για αυτη τη συνεργασια.... Very Happy Very Happy

Και επειδη εγω δεν εχω προσωπικη ζωη θα τα χωνω ολο το 24ωρο Twisted Evil

ksanthia
0rank
0rank

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : thessalonikh
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 11/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από TKOSTAS Σαβ Απρ 18, 2009 11:59 am

τι θα πει Νάσο η έκφραση "άστο ρε Λάμπη""?

Σου είπε κατι απλό:
35 άτομα ψήφισαν ένα πλαίσιο το οποίο δεν παρουσιάστηκε..
Για το οποίο κανένας από την ΕΑΚΟ δεν είχε την ευγενή καλοσύνη να πει 5 πράγματα...
Εσύ Νάσο, ας πούμε, γιατί όταν μίλησες, δεν είπες δύο λόγια για το πλαίσιο του σχήματος σου??

Τι να πω...

TKOSTAS
Moderator
Moderator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 378
Ηλικία : 37
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΝΑΟΥΣΑ
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 07/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από ksanthia Κυρ Απρ 19, 2009 1:02 pm

Τουλαχιστον στην ΕΑΚΟ ψηφισαν 35 που ανοιξαν τα στραβα τους κ διαβασαν τουλαχιστον το πλαισιο.....
Ποσοι απο αυτους που ψηφισαν ΔΑΠ ηρθαν το τελευταιο πενταλεπτο και δεν ειχαν ιδεα τι εγινε στη συνελευση....?????????

ksanthia
0rank
0rank

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : thessalonikh
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 11/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Δημοσίευση από TKOSTAS Κυρ Απρ 19, 2009 1:27 pm

Το έχετε κάνει όλοι καραμέλα και το λέτε::: "ήρθανε το τελευταίο 10λεπτο""
Πόσους ειδες δηλαδή εσύ να μπαίνουν στο τέλος και να ψηφίζουν ΔΑΠ?
τον αστυνόμο έκανες??

Εμείς, όπως είδες, παρουσιάσαμε τις προτάσεις μας και δεχτήκαμε και ερωτήσεις..
Η Εακο απλά αδιαφόρησε για τις προτάσεις του πλαισίου της..

Και όσο για αυτο που είπες ότι τα παιδιά που ψήφισαν ΕΑΚΟ άνοιξαν τα στραβά τους και διάβασαν,σε βρίσκω πολύ απόλυτη.
δηλαδή εσείς που ψηφίζετε εακο είστε παιδιά άλλο επιπέδου??
άλλης μόρφωσης??
Δηλαδή εμείς δεν μπορούμε να ανοίξουμε τα στραβά μας και να διαβάσουμε??
Για ζώα μας περνάς??

TKOSTAS
Moderator
Moderator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 378
Ηλικία : 37
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΝΑΟΥΣΑ
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 07/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από ksanthia Κυρ Απρ 19, 2009 7:36 pm

Λοιπον κανεις δεν ειπε οτι οσοι ψηφισαν ΔΑΠ ειναι παιδια αλλου επιπεδου...Οσοι ειμαστε σ αυτη τη σχολη υποτιθεται οτι εχουμε τη στοιχειωδη μορφωση......
Δεν πηγα στην συνελευση για να δω ποσοι δαπιτες θα μπουν και τι ωρα θα μπουν....Σε αντιθεση με πολλους ηρθα για να παρακολουθησω τη διαδικασια, να δω τι απο οσα ειπωθηκαν με εκπροσωπει και να αποφασισω τι θα ψηφισω....
Βλεπεις εγω δε δεχομαι μηνυματα στο κινητο μου για το οτι αρχιζει η ψηφοφορια η για να μαζεψω τους φιλους μου να ψηφισουν... μεγαλωσα πια για αυτα.....(και μη μου το αρνηθεις..... εκτος κ αν το κινητο εγινε προεκταση του χεριου σου για προσωπικους λογους Wink )

Τελος για να σου εξαψω και την περιεργεια.... δεν ψηφισα ΕΑΚΟ...

ksanthia
0rank
0rank

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : thessalonikh
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 11/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από TKOSTAS Δευ Απρ 20, 2009 7:21 pm

ksanthia έγραψε:Τουλαχιστον στην ΕΑΚΟ ψηφισαν 35 που ανοιξαν τα στραβα τους κ διαβασαν τουλαχιστον το πλαισιο.....
Ποσοι απο αυτους που ψηφισαν ΔΑΠ ηρθαν το τελευταιο πενταλεπτο και δεν ειχαν ιδεα τι εγινε στη συνελευση....?????????

Α μάλιστα..
Δεν ψήφισες ΕΑΚΟ, αλλά ξέρεις γι αυτούς τους 35 ότι άνοιξαν τα στραβά τους και ήξεραν τι ψήφιζαν...
Τόσο καλά τους ξέρεις και τους 35???

Α, όσο για μας δεν είδα να στηρίζεις την αρχική σου άποψη ότι δεν έχουμε ιδέα τι ψηφίζουμε...
Δεν βλέπω επιχειρήματα εκ μέρους σου..

Καλό είναι λοιπόν, όταν λες κάτι να το στηρίζεις με κάποια στοιχειώδη επιχειρήματα..

όσον αφορά το σχόλιο σου με το κινητό, θεωρώ απλά οτί δεν είχες τίποτα άλλο να πεις, οπότε είπες κάτι πολύ κλασσικό...

Υ.Γ. Δε θέλω περισσότερη αντιπαράθεση μέσω φόρουμ, αν θέλεις κάτι περεταίρω από κοντά.

TKOSTAS
Moderator
Moderator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 378
Ηλικία : 37
Location : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΝΑΟΥΣΑ
Έτος σπουδών : Πτυχίο
Registration date : 07/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09 Empty Απ: Γενική Συνέλευση Φοιτητών 23/3/09

Δημοσίευση από mrpantelos86 Δευ Απρ 20, 2009 7:31 pm

για να ακουγεται και λιγο η αληθεια....

ο λογος που η ΕΑΚΟ εδωσε το χρονο της στην πρωτοβουλια ειναι για να μπορεσει η πρωτοβουλια να εχει ολοκληρο 20 λεπτιο...πιστευαμε οτι για στοιχειωδεις δημοκρατικους λογους θα δινοταν ενα 20 λεπτο στην ΕΑΚΟ και ενα στην πρωτοβουλια ......Τα κομματα ομως δεν ηθελαν να δωσουν και στους 2...και ετσι η ΕΑΚΟ το παραχωρησε....που ουτε αυτο δεν ηθελαν να της επιτρεψουν..

οσο για αυτα που δεν παιρνετε τηλ η οτι γενικοτερα δεν τρομοκρατειτε φοιτητες εναντια στην πρωτοβουλια αλλα και στην ΕΑΚΟ....φαινεται και απο το αποτελεσμα....γιατι πολλοι ηταν αυτοι που ηθελαν να σηκωσουν τοι χερι τους στην πρωτοβουλια...αλλα φοβοντουσαν μην τους κοπει απο τη ριζα...αυτο για τη δημοκρατια που περηφανευεστε...

ΔΕΝ ειναι δυνατο να λες οτι μου αρεσει με φασιστικο τροπο να γεμιζω τη σχολη αφισες....και θα δινω χωρο σε οποιο γουσταρω εστω και παραβαινοντας το καταστατικο

ΔΕΝ ειναι δυνατο να λες να συνεχισουμε να πρηζουμε τους 1ετεις απο την πρωτη μερα στη σχολη γιατι ετσι ειναι το σωστο

ΔΕΝ ριναι δυνατο να λες να γινει καταστατικη συνελευση.....αλλα του ΧΡΟΝΟΥ.....και αν η πρωτοβουλια δε ζητουσε καταστατικη...θα την ενοιαζε τη ΔΑΠ να γινει?προσβαλλεις τη νοημοσυνη ανθρωπων που καλλιεργησαν ιδιαιτερα την κριση τους για να φτασουν μεχρι εδω....

ενα παιδι δημοτικου καλυτερα θα το αντιλαμβανοταν....βλεπετε ομως αυτο δεν εχει συμφεροντα

και μας προσβαλλει να εχουμε τετοια αποφαση για τη σχολη...μονο και μονο επειδη καποιο ηθελημενα η αθελα εχουν μπλεχτει στα ψηφοδελτια της ΔΑΠ και της ΠΑΣΠ

mrpantelos86
0rank
0rank

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 38
Location : salonica
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης